Breadcrubs

İthalat Gümrük İşlemleri

Hükümdar Gümrük olarak Gümrükte İthalat İşlemlerini Kısa Sürede ve En İyi Şekilde Hazırlıyoruz.

Dış ticaret bir kontrol işidir. Eğer ithalat süreçlerini iyi bilir ve sıkı takip ederseniz ithalat operasyonlarınızı basitçe yönetebilirsiniz.

Devraldığım dış ticaret departmanında eksik olan ithalat süreç şemasını oluşturduktan sonra her operasyonu detaylandırarak işlem basamaklarını oluşturdum. Tabloyu ERP sistemi için düzenledim. Bu sebepten ithalat aşamaları olabildiğince kısa olarak ele alınmıştır. Mavi Hat, Vadeli İşlem, vb. bir çok detay henüz eklenmemiştir. Yeni başlayanlar için yol gösterici olan ithalat işlem aşamalarını sizinle paylaşıyorum. Konuyla ilgili sorularınızı yorum olarak sorarsanız cevaplamaktan mutluluk duyarım. Sayfanın sonunda tablonun PDF kopyasını indirebilirsiniz. İthalat aşamaları tablosunu zaman buldukça güncellemeye genişletmeye özen gösteriyorum. Umarım sizin içinde faydalı bir kaynak olur.

İthalat Operasyonu

Gümrükleme şirketleri ile beraber yapılacak olan faaliyet içeriklerinde ithalatta yer açarak daha güvenli ve daha doğru bir uygulamaya yer açabilirsiniz. Gümrükleme şirketleri ile yapılacak olan ithalatta gümrükleme işlemleri içeriği size hızlı ve kolay bir gümrük uygulaması sunacaktır. İthalattı yapılacak olan eşya, ürün ya da mal ile ilgili olarak gerekli olan tüm belgelerin dış ticaret hukuk mevzuat kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmesine destek olan gümrükleme firmaları aynı zamanda eksik ya da kusurlu olabilecek olanların tespitini de sağlar.

İthal Edilen Malların Kusursuz ve Hasarsız Teslim Alınması

İthalatta gümrükleme işlemleri ile ilgili olarak yapılacak olan işlem içeriklerinde sadece evrak takibi değil aynı zamanda ürün, mal ya da eşyanın kusursuz ve hasarsız olarak teslim alınması da önemlidir. Tüm nakil işlemleri arasından geçişinde yapılan kontroller sonrasında hasarsız olarak teslim alınan ürün ile ilgili gereken belgelerin toplanarak müşteriye iletilmesi anlamında da size destek olur.

Gümrükleme firmaları arasında yer alan Ercan Gümrükleme firmamız ithalat mevzuatına uygun olarak ürünlerin tedarikinin gerçekleştirilmesi ve takibinin tamamlanması işleminde destek olur. Konusunda uzman olan ekibimiz ile gerekli olan düzenleme ve evrak takibinin yanı sıra ürün teslim tutanak ve belgelerinin düzenli takibi ve tarafınıza ulaştırılmasında da hizmet sunuyoruz.

İthalat İşlemlerinde Evrak Takibinin Yapılması

İthalat yapılan eşya, ürün ya da mallar ile ilgili olarak gerekli olan tüm işlemler ile ilgili olarak gümrükleme firmaları görev yapar. Konusunda uzman ve deneyim sahibi olan Ercan Gümrükleme ekibi de son mevzuat kurallarına uygun olarak gerçekleşecek olan ithalat işleminde evrak takibinin yapılmasını sağlayarak sizler için gereken tüm belgelerin takibini yapar. İthal edilen ürün içeriklerinin ve ulaşım araçları sırasında yapılan izinler ve gerekli olan tutanakların gerçekleşip gerçekleşmediğinin takibinin yapılması anlamında firmamız size destek oluyor.

Gerçekleşecek olan bu takip ile beraber ithal edilen ürün içeriklerini tamamen gönül rahatlığı ile teslim almanın ve ticari pazara sokmanın da rahatlığını yaşayabilirsiniz. Böylelikle hem daha güvenli hem de en doğru kanal aracılığı ile işlem yaparak firma itibarınızı da korumuş olursunuz.

Dış Ticarette İthalat İşlemleri İçin Hükümdar Gümrük Müşavirliği olarak sizlere yardım etmekteyiz.
Phone; 0212 876 8666
Mail; info@hukumdargumruk.com

İletişim Bilgileri